O nás

Pár slov o nás

Maratón je nepredstaviteľný zážitok radosti srdca.

V roku 2007 sme s viacerými nadšencami behu založili bežecký klub OZ Marathon Club Žitný Ostrov. Klub funguje ako občianske združenie, ktoré je financované z príspevkov z 2% z daní a zo súkromných zdrojov. Našim cieľom je zvýšiť popularitu behania v našom regióne ako formu užitočného využitia voľného času, ktoré je aj nášmu zdraviu veľmi prospešné.

Každoročne sa zúčastňujeme na viacerých bežeckých podujatiach na Slovensku aj v zahraničí. Väčšinou sú to preteky min. 10 km-ové, pól maratóny a maratóny. Medzi naše obľúbené preteky patria pólmaratón a maratón v Prahe, v Bratislave, v Budapešti a v Košiciach. Radi navštevujeme aj preteky v meste Tata a Tatabánya, kde máme veľmi dobré vzťahy s tamojším bežeckým klubom Sprint Futóklub.

Absolvovali sme aj viaceré známe maratóny v zahraničí (Viedeň, Mníchov, Rím, Beh cez most nad morom medzi Dánskom a Švédskom, Uster vo Švajčiarsku atď.) Máme skúsenosti aj na dlhších trasách.

Viacerí z nás už zopár krát úspešne absolvovali 4 dňový beh okolo Balatónu či 54 km dlhý pretek vo Veitschi (Rakúsko) v horskom teréne. Už viaceré roky sa náš klub angažuje aj ako organizátor alebo spoluorganizátor rôznych bežeckých podujatí v Dunajskej Strede a okolí. Medzi našimi tradičnými behmi patria Silvestrovský beh, Benefičný beh MAX RUN, Valentínsky beh, Beh priateľstva v Orechovej Potôni. Sme veľmi radi, že na týchto podujatiach sa z roka na rok narastá počet bežcov od tých najmenších až do tých „najskúsenejších“.

image description
image description
image description

Povedali o nás

Len dopredu! Balázs

Ďakujeme organizátorom za trávenie voľného času, aby sa naši nadšenci mohli zúčastniť malého testu! Cítili sme sa veľmi dobre!

Bolo to skvelé! KeG

Blahoželáme k organizácii Silvestrovskému behu pre celý tím. Beh mal veľa nálady a bolo to skvelé. Film je veľmi podobný.

Kontaktujte nás, ochotne Vám odpovieme.

image description